Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Konkurs
zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół, pod nazwą
Szkoła dla Niepodległej XI edycja
Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 4 października 2024 r. do 20 lutego 2025 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Szkoła dla Niepodległej” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.
Regulamin konkursu:
- Celem konkursu jest wskazanie, jak istotną rolę w wychowaniu w wolność, godności, solidarności oraz kształtowaniu postaw patriotycznych młodego człowieka odgrywa szkoła.
- Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania dyplomu „Szkoła dla Niepodległej” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za zrealizowanie 6 spośród 12 zaproponowanych zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu
Zadania konkursu „Szkoła dla Niepodległej”:
- „Wolność, godność, solidarność, prawa człowieka” – zorganizowanie w szkole konkursu literackiego lub plastycznego. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/pisemnych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- „Rola i znaczenie symboli narodowych, tradycji i dziedzictwa poprzednich pokoleń w życiu młodego człowieka”. Zorganizowanie ogólnoszkolnej/ogólnoklasowej debaty uczniowskiej. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, prezentacji, zdjęć, prac plastycznych/pisemnych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- „Tożsamość narodowa młodego Polaka” – przeprowadzenie sondażu wśród uczniów. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, prezentacji, zdjęć, prac plastycznych/pisemnych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Polska Niepodległa”. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników konkursu, nagrania, prezentacji, zdjęć, prac plastycznych/pisemnych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Zorganizowanie przedstawienia o tematyce niepodległościowej. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, zdjęć, przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- „W czym w obecnych czasach przejawia się patriotyzm”? Przygotowanie prezentacji/nagrania. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania/prezentacji przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- „Patriotyzm w kraju a za granicą”. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, prezentacji, zdjęć, prac plastycznych/pisemnych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Zorganizowanie konkursu fotograficznego pod hasłem „Wolność jest w nas”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- „Szkolny Klub Młodego Patrioty”. Utworzenie i prowadzenie klubu oraz przygotowanie statutu. Ocena na podstawie sprawozdania przesłanego do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- „Patrioci w naszym regionie”. Przeprowadzenie wywiadu. Ocena na podstawie sprawozdania oraz zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Przygotowanie „Księgi Patriotów/Poradnika Młodego Patrioty”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Szkoła dla Niepodległej”, który w okresie od 04.10.2024 r. do 04.12.2024 r., przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).
Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 27 września 2024 r.
- Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, rady pedagogiczne, opiekunowie, rodzice oraz uczniowie.
- Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu należy przesyłać do jury sukcesywnie do dnia 20 lutego 2025 r.
- Adres jury konkursu „Szkoła dla Niepodległej”: Al. Jerozolimskie 133/53, 02-304 Warszawa, e-mail: sekretariat@szkola-dla-niepodleglej.pl
Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!